Mr. Milyoner

Tasarruf + Birikim + Yatırım = Finansal Özgürlük

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

Bugün güzel vatanımızın işgalci kuvvetlerin elinden kurtulmasının en önemli ve son adımının yıldönümünü sevinçle kutluyoruz. Güzel Türkiyemizde özgürce yaşayabilmemizi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz.

30 Ağustos ve diğer önemli günlerimizi hatırlamak sadece geçmişi yad edip kutlamalar yapmak olmamalı. Bu günlerin önemini kavramak ve birey olarak hayatımıza, toplum olarak da yaşantımıza etkilerini düşünmeliyiz. Yani sadece geçmiş yıllardaki başarılarımızla övünmekle kalmayıp, bu güçlü ülkenin bir vatandaşı olarak üzerimize düşenleri de tahayyül etmeliyiz.

 

Bugün topraklarımız işgal altında değil, siyasi ve ekonomik bağımsızlığımızı özgürce yaşamaktayız. Bu nedenle üzerimize düşen sorumluluklar vatan savunması değil. Ama bugünün şartlarında bizim sorumluluğumuz çok daha farklı düzlemlerdedir. Mesela Mr. Milyoner olarak ben üreten, topluma katkı sağlayan, fikri ve maddi olarak bağımsız olmayı hedefleyen bir Türk vatandaşıyım. Çalışıp vergisini ödeyen, kanunlara ve toplum kurallarına uyan, Türk milletine yaraşır bir evlat yetişmeye çalışan biri olmaya çalışıyorum Mr. Milyoner olarak.

Bu yazının amacı sadece 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlamak değil. Bu günün bize hatırlatması gerekenlerle ilgiliydi. Mr. Milyoner, finansal bağımsızlık yolunda tank ve tüfekle ilerlemiyor. Kanaatkar yaşamak ve yatırımlarını değerlendirerek finansal bağımsızlığa ulaşacak. 80 milyon Türk vatandaşının da Mr. Milyoner gibi finansal bağımsızlık yolunda kararlılıkla ilerleyip birer milyoner olduklarını hayal edin!

 

 

Yukarıda gördüğümüz listenin 80 milyonluk Türkiye’nin 80 milyon “Milyoner”i şeklinde olduğunu düşünün! Çok iddialı görünüyor olabilir. Ama en azından bu blogu takip sizler bu yolda bir adım öndesiniz. Henüz yeni başlayan bu blogda sizlere birer Mr. Milyoner olmanın yollarını anlatacağım.

Tekrar 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlar, hepinize bü güzel vatana yapacağınız katkıları düşünmenizi tavsiye ederim.

(Yeni okuyucular ilk yazıdan başlayabilirsiniz)

Previous

Follow the White Rabbit!

Next

Beklentiler

2 Comments

  1. Cemile

    Hayırlı olsun internet sitesi. Böyle güzel ve anlamlı yazıların devamını bekliyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén

error: Alıntı yapmak için lütfen iletisim@mrmilyoner.net adresinden iletişime geçiniz!